АВТОВІНН

Робітників Ford захистять від втоми – Ford

Робітників Ford захистять від втоми та травм екзоскелети

  • Працівники складальних ліній Ford тестують екзоскелет EksoVest для верхньої частини тіла, який допомагає зменшити втомлюваність та ймовірність травми під час виконання операцій над головою.
  • EksoVest — новітній приклад використання компанією Ford високотехнологічних засобів, що допомагають зменшити фізичне навантаження на робітників, які збирають автомобілі.
ДІРБОРН, США, 15листопада 2017 р. — Поставити тарілку на горішню полицю, вкрутити лампочку над головою — все це нескладні операції, які ми всі час від часу виконуємо. Але уявіть, що вам доводиться робити це 4 600 разів на день... і мільйон разів на рік. Саме стільки протягом року робітники конвеєрної лінії на заводах Ford піднімають руки для виконання операцій над головою. За такого темпу роботи значно збільшується ризик травми, підвищується втомлюваність. Але новий екзоскелет для верхньої частини тіла, розроблений Ford у партнерстві з компанією Ekso Bionics, допомагає зменшити негативний ефект від таких операцій і знизити ймовірність травми. «Мені доводиться виконувати роботу з піднятими руками, тому вдома в мене зазвичай болять спина, шия та плечі, — розповів Пол Коллінз (Paul Collins), робітник складальної лінії на заводі Ford у Мічигані. — Відтоді, як я почав використовувати жилет, болі зменшилися, і в мене залишаються сили пограти з онуками, коли я повертаюся додому». Носимий пристрій під назвою EksoVest піднімає та підтримує руки робітника під час виконання операцій над головою. «Екзожилет» підходить для людей зростом від 152 см до 193 см і залежно від налаштування забезпечує підйомну силу у 2,3–6,8 кг на кожну руку. Завдяки невеликій вазі (4,3 кг) та розміру його зручно носити, пристрій не обмежує руху рук оператора. Екзожилет не має батарей і кабелів: коли робітник піднімає руки на рівень грудей, починають діяти пневматичні пружини, що підводять і утримують руки з інструментом. Розроблений для використання в динамічному робочому середовищі — на заводах, будівельних майданчиках і в логістичних центрах, — жилет забезпечує захист і підтримку, знижуючи навантаження під час виконання тривалих, часто повторюваних дій, які згодом негативно позначаються на організмі. «Спільна робота з Ford дала нам змогу випробувати та вдосконалити ранні прототипи екзожилета, отримуючи зворотний зв’язок безпосередньо від робітників складальної лінії, — зазначив Русс Ангольд (Russ Angold), співзасновник і технічний що Ekso Bionics. — Результатом нашого партнерства став носимий інструмент, який зменшує навантаження на тіло робітника, знижуючи ймовірність травми та допомагаючи йому почуватися краще наприкінці робочого дня. Отже підвищується як продуктивність, так і моральний дух персоналу». За підтримання Профспілки працівників автомобільної промисловості (United Automobile Workers, UAW) і компанії Ford пілотні випробування екзожилета проходять на двох заводах компанії у США. Надалі компанія планує випробувати жилети на конвеєрах підприємств у інших регіонах, зокрема Європи та Південної Америки.